KURUMSAL

MEDLİNE KONYA HASTANESİ’NDE ELMALI KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Özel Medline Konya Hastanesi’nde bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi.  Etkinlik kapsamında hastanenin Tıbbi Direktörü Dr. Ziyaeddin Ercan tarafından kadın hastalara ve kadın personele, üzerinde sağlığa ilişkin çeşitli mesajların yazılı olduğu elmalar dağıtıldı.

Özel Medline Konya Hastanesi’nde ilginç bir Kadınlar Günü kutlaması gerçekleştirildi. Kadın hastalara ve kadın personele; çiçek, çikolata ve kozmetik ürünler gibi alışılagelmiş hediyeler yerine, mitoloji de ve kutsal belgelerde çeşitli anlamlar içeren ve üzerinde sağlığa ilişkin farklı uyarıların yer aldığı elmalar dağıtıldı. Sabah erken saatlerde poliklinik hizmetlerinin başlamasıyla birlikte hastaneye başvuran kadın hastalar ve kadın personel Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Ziyaeddin Ercan’ın dağıttığı elmalarla önce kısa bir şaşkınlık yaşadılar. Üzerinde “Sağlığın İçin Bugün Harekete Geç”, “Meme Kanserinde Erken Teşhis Hayat Kurtarır”, En Son Ne Zaman Mamografi Çektirdiniz?” yazılı elmaları dağıtan Dr. Ercan yaptığı konuşmada, “Tüm kadın hastalarımızın ve kadın personelimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Böylesine özel bir günde hem onları bilinçlendirmek ve küçücük de olsa bir jest yapmak için mitolojide ve kutsal metinlerde; ödül, tercih edilmişlik ve kusursuzluk gibi anlamlar taşıyan elmaları dağıtmayı tercih ettik. Elmaların üzerine de sağlıklı olmanın önemini vurgulayan küçük hatırlatma mesajları yazdık” dedi.

“Periyodik kontroller önemli”

Konuşmasında sağlıklı nesiller yetiştirmede kadınların önemli bir rol üstlendiğinin altını çizen ve periyodik sağlık kontrollerinin önemine değinen Dr. Ercan şunları söyledi:

“Ancak böyle anlamlı bir günde özellikle sağlıkla ilgili bazı verileri de göz önüne aldığımızda kadınların günümüzde sağlıklı nesiller dünyaya getirmek adına hala çok zor koşullar altında bulundukları gözümüze çarpıyor. Bu dönemde dengeli ve yeterli beslenme ile düzenli kontrollerin yaptırılması konusunda daha çok bilinçlendirme çalışması yapılması anne bebek ölümlerinde ciddi ilerlemeler sağlanması mümkün olacaktır.”

Son yıllarda artık vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşmasının son derece kolay hale geldiğini ifade eden ve özel sağlık kuruluşları arasında Konya gibi nüfus açısından kalabalık bir ilde verdikleri kaliteli sağlık hizmetinin büyük önem taşıdığını kaydeden Dr. Ziyaeddin Ercan şöyle devam etti:

“Günümüzde devlet ve üniversite hastanelerindeki aşırı yığılma, Medline Konya Hastanesi gibi özel sağlık kuruluşlarının önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Hastanemize gelerek minimum harcama ve son teknolojik imkanlarla her türlü sağlık ihtiyacınızı en kısa sürede cevap almanız mümkündür. Birbirinden tecrübeli uzman hekimlerimiz ve güler yüzlü ekibimizle 24 saat hizmetinizdeyiz. Sizlerden isteğimiz, bizleri yabancı değil, sizleri sağlığına kavuşturmak için çırpınan ailenizden, içinizden biri olarak görmeniz.”  

Hastaneden kadınlara özel jest

Dr. Ziyaeddin Ercan ayrıca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde Özel Medline Konya Hastanesi’nde meme kanserine ilişkin taramaların ve tetkiklerin yapıldığı meme kliniğinde Mart ayı süresince fark ücreti alınmayacağını, lazer epilasyonda ise yüzde 50 indirim uygulanacağını bildirdi.