KURUMSAL

Özel Medline Eskişehir Hastane’sinde mide küçültme ameliyatı gerçekleştirildi

Özel Medline Eskişehir Hastane’sinde mide küçültme ameliyatı gerçekleştirildi

Yıllardır kilo problemi yaşayan Irak vatandaşı H.M.S.C.’ye, Özel Medline Eskişehir Hastane’sinde mide küçültme ameliyatı yapıldı. Özel Eskişehir Medline Hastanesi’nden Gastroenteroloji Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İbrahim Cenk Soğukpınar ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrasında eski sağlığına kavuştu.

Özel Medline Eskişehir Hastane’si Gastroenteroloji Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İbrahim Cenk Soğukpınar, Irak’ta yaşayan H.M.S.C.’ye obez teşhisi koyarak mide küçültme ameliyatını önerdi.  Mide küçültme ameliyatı olan H.M.S.C., daha ilk hafta içinde altı kilo verdi.

Ameliyat sonrasında mutluluğunu dile getiren H.M.S.C.: “Mide küçültme operasyonu için Irak’tan Eskişehir’e geldim. Kilolarımdan dolayı çeşitli rahatsızlıklar yaşamaya başlamıştım. Hastanede yapılan tetkiklerden sonra beni ameliyata aldılar. Bir saatlik bir operasyondan sonra sağlığıma kavuştum ve normal hayatıma geri döndüm. Operasyonun üzerinden sadece bir hafta geçmesine rağmen altı kilo verdim. Doktorlarıma çok teşekkür ederim.’’ dedi.

Operasyonu gerçekleştiren Gastroenteroloji Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İbrahim Cenk Soğukpınar: “Obeziteye bağlı olarak vücut kitle indeksinin normalin üzerinde olması durumunda hastanın kilo vermesini sağlamak amacıyla obezite cerrahisi uygulanır. Kapalı olarak (laporoskopik) bir saatte uygulanan operasyon sonrasında hasta iki-üç gün içerisinde hastaneden ayrılabilir. Irak’tan gelen hastamıza da obezite cerrahisi uygulamış bulunuyoruz.” dedi.

Bu yöntemle hacmi 1500 ml’ye kadar büyümüş olan midenin 150 ml’e kadar küçültebileceğini belirten Gastroenteroloji Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. İbrahim Cenk Soğukpınar: ”Operasyondan sonra midesi küçülen hasta çok az yemek yiyerek doyabiliyor. Bu sayede de hızlı bir şekilde kilo verebiliyor. Operasyonda sadece midenin genişlemiş olan kısmı çıkarıldığı için mide ile ilgili her hangi bir problem de ortaya çıkmıyor.” dedi.